Įmonėms prieškalėdinis laikotarpis – ypatingas laikas, kai įprastinius darbus papildo džiugus pasiruošimo šventėms šurmulys, atsiranda daugybė prieššventinių darbų ir reikalų. Kad šie darbai netaptų rūpesčiais ir pernelyg neišvargintų, prireiks organizuotumo ir kruopščiai apgalvotų sprendimų. Štai į ką svarbu atkreipti dėmesį:

  • Laikas. Nepalikite pasiruošimo šventėms paskutinei minutei, kai gali tekti skubėti ir čiupti bet kokį likusį pasiūlymą (ir, tikėtina, už jį permokėti) – dovanas pravartu išsirinkti ir užsakyti iš anksto. Skirkite laiko susipažinti su galimybėmis ir idėjomis ir apsvarstyti savo pasirinkimą. Dovanų siuntimo taip pat nereikėtų palikti paskutinėms dienoms – paštui ir siuntų tarnyboms kalėdinis laikotarpis labai užimtas, rizikuojate, kad jūsų siuntinys nepasieks gavėjo laiku.
  • Laiškas. Ne mažiau nei dovana svarbus ir kreipimasis į gavėją – labai reikšmingas komunikacijos elementas. Rašydami sveikinimą būkite nuoširdūs, venkite klišių, jūsų kalba turėtų būti šilta ir suasmeninta.
  • Originalumas ir dovanos pritaikymas konkrečiam gavėjui. Įmonių dovanų klasika – raštinės reikmenys, saldumynai, alkoholiniai gėrimai. Greičiausiai klientams ar darbuotojams padovanoję įmonės atributika puoštų rašiklių ar dailiai supakuotų šokoladinių saldainių nesuklysite, bet ar tikrai juos nudžiuginsite? O jei dovanos gavėja (-as) saldumynų nemėgsta? Laikosi dietos? Serga diabetu? Brangus viskis ar kokybiško vynas iš pirmo žvilgsnio yra solidi dovana, bet jei paaiškės, kad ją gavusieji nevartoja alkoholio? Alkoholio įstatymai? Renkant dovanas nemažam ir iš skirtingų žmonių sudarytam kolektyvui svarbu rasti kuo neutralesnį ir universalesnį variantą. Jei įmonės komanda nedidelė, galbūt galima kiekvienam jos nariui parinkti asmeninę dovaną – juk brandžiam vyrui ir jaunai merginai tiks ne tie patys dalykai… Kita vertus, jei dovanojate konkrečiam ir neblogai pažįstamam asmeniui, bendrinių dovanų reikėtų vengti. Dėmesį parodys suasmeninta, būtent to žmogaus būdą ir pomėgius atspindinti dovana. Ir pagaliau – visuomet gera mintis dovaną susieti su įmonės veikla – tarkime, kosmetikos srityje dirbančios įmonės kolektyvą tikriausiai nudžiugins grožio puoselėjimui skirti produktai.
  • Praktiniai aspektai. Bendrovės neretai keičia būstinės vietą – įsitikinkite, kad išsiuntėte savo dovanas tinkamu adresu. Apgalvokite pakuotę – galbūt ji atrodo gražiai, tačiau ar ištvers ilgą gabenimą? Kokie dovanos gabaritai – ar bus patogu ją įnešti, išnešti ar pan.? Koks pristatymo būdas labiausiai tiks, kad dovana nebūtų apgadinta?
  • Grįžtamasis ryšys. Galbūt gavėjui/gavėjams dovanojate nebe pirmą kartą, ir turite galimybę pasidomėti, ar ankstesnės dovanos tiko? Jei džiaugsmas ir padėka -entuziastingi ir nuoširdūs,jei  jus pasiekia atsiliepimai, jog dovana labai patiko, tikriausiai atradote, kas gavėją džiugina labiausiai. Kita vertus, jei ankstesnė dovana sulaukė tik mandagios formalios padėkos, be jokių komentarų, greičiausia gavėjų ji pernelyg nesužavėjo. Šįkart paieškokite kitų idėjų, galbūt tiksiančių labiau.